DEXIS™ OP 3D™ Pro

Düşük Doz Teknolojisi™ ve beş hacim boyutu ile tüm ihtiyaçlarınız için tek çözüm.

Tüm ihtiyaçlarınız için bir tane: ORTHOPANTOMOGRAPH™ 3D Pro.

Bir ORTOPANTOMOGRAFİNİN görüntü kalitesi, DEXIS ürün mükemmelliği ve maksimum çalışma konforu ile birleşti: Bu DEXIS OP 3D Pro’dur. Çok katmanlı kaydırma fonksiyonu ve V-Shape-Beam Teknolojisi ile yüksek hassasiyetli 2D görüntüler. Bu özellikler 3D’de dört ayrı görüntü çözünürlüğü, beş hacim boyutu, Otomatik Doz Kontrolü ve yenilikçi Düşük Doz Teknolojisi ile birleştiğinde OP 3D Pro’yu ister standart 2D cihaz ister 3D cihaz olarak kullanılsın; sefalometrik seçeneği olsun veya olmasın her X-ray endikasyonu için mükemmel bir seçim haline getirir.

Öne Çıkan Özellikleri

GENEL BAKIŞ

Bir bakışta avantajlarınız

 • Low Dose Technology™ ile çok düşük radyasyon dozları
 • FOV 13×15 cm’ye kadar 5 hacim boyutu ve 4 çözünürlük ile maksimum esneklik
 • Tek bir tarama ile beş panoramik görüntü sağlayan Çok Katmanlı özellik ile yanlış hasta konumlandırmasını ve zor anatomileri telafi etme yeteneği
 • ORTHOfocus™ ile en optimum panoramik görüntü katmanını otomatik olarak elde etme
 • Yeni dokunmatik panel kullanıcı arayüzü sayesinde basit, sezgisel kullanım
 • Maksimum yatırım güvenilirliği için kanıtlanmış modüler konsept

Genel Diş Hekimleri

Mükemmel ve güvenilir bir yatırım için 3’ü 1 arada X-ray cihazı

Endodontistler

En ince yapılar için özel endo çözünürlüğe ve uygun hacim boyutuna sahip tek hacim

Ortodontistler

Panoramik ve sefalometrik pozlamalar için en yüksek görüntü kalitesi. Retinalı ve gömülü dişler için mükemmel ve ayarlanabilir 3D kalitesi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Tüm maksillofasiyal bölge için özel hacim boyutları. X-ray yazılımında kapsamlı analiz ve planlama fonksiyonları

İmplantologlar

Optimize edilmiş görüntü kalitesiyle 5 farklı görüş alanı – tek bir implanttan komple bir sete kadar, cerrahi delme şablonlarının planlanması dahil

TEKNİK BİLGİLER

Low Dose Technology™ ile radyasyon azaltma

DEXIS OP 3D Pro’nun yenilikçi Low Dose Technology™ (LDT) özelliği, daha düşük radyasyon dozuyla 3D X-ray görüntülerinde optimize edilmiş kalite sağlar. Özellikle takip pozlamaları veya çocuk pozlamaları gibi doza duyarlı vakalarda, hastalarınızı korumak için radyasyon azaltımı vazgeçilmez bir katma değerdir.

Pozlamalarda radyasyon dozunun otomatik olarak ayarlanması

2D ve 3D için ADC

Tescilli ADC teknolojisi, her hasta ve her çekim için panoramik ve 3D pozlama seviyelerini otomatik olarak optimize ederek hastaya özel dozaj ve gelişmiş iş akışı verimliliği sağlar.

AFC

Otomatik Yüz Konturu, hasta dozunda azalmaya ek olarak yumuşak doku izleme noktalarının daha iyi görünürlüğünü sağlamak için yüz yumuşak doku bölgesindeki maruz kalma faktörlerini azaltır.

ASC

Otomatik Omurga Telafisi, omurga alanı çevresinde bir dozaj ayarlaması yaparak görüntü kalitesini optimize eder.

ORTHOfocus™

Tutarlı panoramik görüntü kalitesi için, ORTHOfocus özelliği optimum görüntü katmanını otomatik olarak elde ederek hastanın affedici bir şekilde konumlandırılmasını sağlar.

ÖZELLİKLER

Beş Görüş Alanı - çoklu olasılıklar

Beş hacim boyutunun tümü için üç görüntü çözünürlüğü arasından seçim yapabilirsiniz. 5 x Ø 5 cm (6 x Ø 4 cm*) hacim için bir endo çözünürlük mevcuttur. Her ayar, ilgili endikasyona göre mükemmel çözünürlüğü sağlar. Beş farklı hacim boyutu, maksillofasiyal bölge boyunca güvenilir 3D teşhis sağlar.

5 x ø 5 cm (6 x ø 4 cm*)

Yerel teşhis:
 • Bireysel implantların planlanması
 • Yirmilik diş çekimleri
 • Retinalı dişler
 • Kanal yapılarının ve periodonsiyumun yüksek hassasiyetli görüntülenmesi için endo çözünürlüklü

6 x ø 8 cm

Bir diş arkının çizimi:
 • Bir çenede birden fazla implant planlanması
 • Delme şablonları

* OP 3D Pro’nun küçük panel (SFOV) versiyonunda sadece 6 x Ø 4 cm ve 6 x Ø 8 cm’lik iki hacim boyutu mevcuttur.

8 x ø 8 cm

Her iki diş kemerinin ve maksiller sinüslerin bazı kısımlarının gösterimi:
 • Her iki çenede birden fazla implant planlanması
 • Delme şablonları
 • Çocuklarda sinüs analizi

8 x ø 15 cm

Üst ve alt çene bölgesinin gösterimi:
 • Sinüzit maksillaris illüstrasyonu
 • TME teşhisi
 • Üst omurga ve solunum yolları
 • “3D panoramik”

13 x ø 15 cm*

Tüm maksillofasiyal bölgenin gösterimi:
 • Maksiller cerrahi
 • Ortodonti
 • TME teşhisi
 • Travma teşhisi
 • KBB teşhisi

Optimize edilmiş görüntü kalitesi için entegre programlar

Dört karar

Düşük dozdan standarda ve yüksek çözünürlüğe kadar ayrı ayrı seçilebilir çözünürlükler. 5 x Ø 5 cm (6 x 4 cm*) hacimde, kanal yapılarının ve periodonsiyumun yüksek hassasiyetli görüntülenmesi için bir endo çözünürlük de bulunmaktadır.

MAR teknolojisi ile daha net görüntüler

Kullanıcı tarafından seçilebilen metal artefakt azaltma (MAR), X-ışını hacimlerindeki yüksek yoğunluklu yapılarda ortaya çıkan saçılmış radyasyonun etkisini azaltır. Bu, özellikle dolu kök kanalları olan dişlerin görüntülenmesini optimize eder.

V-Shape-Beam Teknolojisi ile homojen görüntüler

V şeklindeki bir ışın, insan anatomisinin farklı emilimini standart bir ışına göre daha iyi dikkate alır ve böylece homojen bir görüntü sunumu sağlar. Sonuç olarak, üst çenenin yapılarına daha iyi nüfuz edilir ve alt çenede keskin bir şekilde sunulan katman önemli ölçüde daha geniştir.

Çünkü 5, 1'den daha iyidir: Çok katmanlı kaydırma işlevi

Çok katmanlı pan işlevi, tek bir panoramik pozlama ile aynı tarama süresi ve dozajda tek bir pozlama ile beş katman sağlar. Beş katman sayesinde genişletilen odak alanı, örneğin maloklüzyon vakalarında tekrar çekim riskini azaltır.

* OP 3D Pro’nun küçük panel (SFOV) versiyonunda sadece 6 x Ø 4 cm ve 6 x Ø 8 cm’lik iki hacim boyutu mevcuttur.

İstisnai tanı için seçilmiş programlar

Standart panoramik program, TME’ler de dahil olmak üzere diş anatomisinin net bir şekilde tanımlanmasını sağlar. Çocuklar için dozaj azaltmaya yönelik bir yükseklik ve genişlik kolimasyon programı bulunmaktadır.

Ortho Zone programı, aşırı tıkayıcı anormallikleri olan hastalar için geniş bir ön katmana sahip özel bir geometri sağlar.

Açık veya kapalı ağızlarla lateral ve frontal temporomandibular eklem (TME) maruziyetleri için programlar.

Özel segmentasyon ve kolimasyon ile ısırık kanadı benzeri görüntüleme için özel program.

Kolaydan basitçe kendi kendini açıklamaya kadar. Yeni 10,4 inç dokunmatik panel

DEXIS OP 3D Pro’nun çalışması, tüm iş akışlarının sezgisel olarak ve birkaç saniye içinde gerçekleştirileceği şekilde tasarlanmıştır. Net yapı ve anlaşılması kolay semboller, ayarları kendi kendine açıklayıcı hale getirir. İster 2D ister 3D pozlamalar için kullanılsın, 10,4 inç dokunmatik panel basit ve net bir kullanım sağlayarak operasyonel güvenilirlik ve zaman açısından etkileyici tasarruflar sağlar.

SMARTVIEW™ ile daha sonra kaydedilecekleri önceden 3D olarak görebilirsiniz

SMARTVIEW işlevselliği ile FOV konumlandırma doğruluğu CBCT incelemesinden önce doğrulanabilir veya gerekirse ayarlanabilir. Ayrıca, FOV hem yatay hem de dikey yönlerde ilgilenilen bölgeye kolaylıkla ve güvenle serbestçe konumlandırılabilir.

Hacmin ilgilenilen bölge üzerinde mükemmel, serbest konumlandırılması doğrudan dokunmatik panel üzerinden gerçekleştirilir

SMARTVIEW analiz edilen bölgenin iki adet 2D önizleme görüntüsünü oluşturur

Daha az hareket artefaktı için 5 noktalı hasta pozisyonlama

Tam olarak konumlandırın ve bu konumu rahatça koruyun: Doğru konumlandırma, otomatik olarak çalışan konumlandırma lazer ışıkları ile onaylanır. Sert 5 noktalı konumlandırma sistemi hasta hareketini azaltır. Açık ürün tasarımı, hastanın kolay görüntülenmesini ve konumlandırılmasını sağlar. Çene desteği, ısırma bloğu ve baş desteği ile bir alın ve iki şakak noktasına sahip güvenli 5 noktalı konumlandırma sistemi, hasta hareketini azaltır. Ayrıca, açık ürün tasarımı size birinci sınıf bir genel bakış sunar ve hastayı sol veya sağ taraftan serbestçe konumlandırmanıza olanak tanır.

Maksimum esneklik için 3’ü 1 arada

DEXIS OP 3D Pro, esnek yapılandırma seçenekleri sayesinde geleceğe mükemmel bir şekilde hazırdır. Tamamen 2D panoramik bir cihaz olarak, genel diş hekimliği için idealdir. Buna ek olarak, küçük/orta boyutlu hacimler (6 x Ø 4 ve 6 x Ø 8 cm) veya orta/büyük hacimler (5 x Ø 5 ila 8 x Ø 15 veya hatta 13 x Ø 15 cm) ile genişletilebilir. Ayrıca, sefalometrik seçenek, optimum alan kullanımı ve gelişmiş kullanıcı deneyimi için her iki tarafa da yerleştirilebilir.

Tüm klinik ihtiyaçlarınız için sefalometrik seçenek

DEXIS OP 3D Pro’nun sağ veya sol tarafına takılabilen sefalometrik seçenek size çok sayıda, değişen projeksiyonlar sunar: kranial-lateral, AP / PA, kranial-eksantrik ve Karpus*. Serbestçe kolimatlanabilen pozlama alanı, radyasyon alanını her bir vakanın tanısal gereksinimine göre azaltır.

*Karpus, DEXIS OP 3D üniteleri için isteğe bağlı bir özelliktir. Ek bilgi için yerel satış temsilcinizle iletişime geçin.

Lateral sefalometrik pozlar iki farklı yükseklikte ve 17 ile 26 cm arasında serbest genişlik kolimasyonu ile oluşturulabilir

Posterior/anterior sefalometrik görüntü. Cihazın kulaklıkları, merkezi konumlandırmayı sağlamak için işaretler içerir

 

Şimdiki zaman: tam teşhis. Gelecek: entegre iş akışı.

Kapsamlı X-ray yazılımı CLINIVIEW™ yeni cihazınızla birlikte yüklenecektir. 3D görüntüleme için 3D teşhis yazılımı OnDemand3D™ veya InVivo™ ya da başka bir yazılım arasında seçim yapabilirsiniz. Buna ek olarak, 2D ve 3D teşhis için yeni DTX Studio™ birleştirici yazılım platformunu kullanmaya hazırsınız ve dijital iş akışı entegrasyonunda yepyeni bir çağ açıyorsunuz.

 

Kanıtlanmış ve iyi bilinen CLINIVIEW™ yazılımı, verilerini zaten yeni DTX Studio™ yazılım platformuyla uyumlu olarak depolamaktadır. Ofisiniz, modern diş hekimliği ve dental teknolojinin tüm alanlarını kapsayacak yeni geliştirmelerin gelecekteki sürekli akışından yararlanmaya şimdiden hazır olacaktır.

 

Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu olan DTX Studio™ platformu, hem mevcut hem de gelecekteki cihazların yanı sıra mevcut yazılım hükümlerini tek bir birleşik çalışma sürecine entegre edecektir. CLINIVIEW™ yeni geleceğe sorunsuz bir geçişi desteklemek için hazırlanmıştır ve adım adım hiç beklemediğiniz yeni olanaklar sunar.

DTX Studio™ Tek tip iş akışı

InVivo™ 3D X-ray yazılımı

 

DTX Studio™ Esnek entegrasyon

TEKNİK BİLGİLER

DOKÜMANLAR

Detaylı Bilgi Alın

İhtiyaçlarınız İle İlgili
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Projeniz / ihtiyaçlarınız ile ilgili bizimle iletişime geçin, formu doldurun size ulaşalım.