Dijital çözümlerimiz, teşhis yönteminizi geliştirmek için sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır.

DEXIS tarafından desteklenen muayenehanenizle, destekli zeka ile güçlendirilmiş, kullanımı kolay, ödüllü görüntüleme çözümlerinden oluşan eksiksiz portföyümüzle hastalarınızı konsültasyondan tedavi planlamasına taşıyacaksınız.

Ekstraoral Görüntüleme

Ağız İçi X-Ray

Görüntüleme Sistemleri

Diş problemlerini tespit edebilmek ve doğru bir tedaviyi belirlemek adına dental görüntüleme cihazları kullanılır. Bunlar aracılığıyla diş kökü, diş sinirleri, çene kemiği vb. taranır. Görüntüler dijital ortama da aktarılır ve böylece daha yüksek çözünürlükte detaylı olarak incelenebilir. Dental görüntüleme sistemleri, diş hekimleri kadar hastalar için de önemli bir klinik cihazıdır. Hekimler, tespit edilen sorunları bu sistemler sayesinde hastaya daha rahat aktarır. Sorunun temelini anlayabilen hasta, tedavi noktasında da daha ikna edilebilir olur. 

Dental Görüntüleme Nedir?

Diş hekimliğinde kullanılan el aletleri ve cihazları, problemlerin çözümünde büyük bir rol üstlenir. Ancak burada en önemli aşamalardan biri en başta yapılacak problemi belirlemek olacaktır. Bunun için de görüntüleme cihazlarına ihtiyaç duyulur. Ağız ve diş sorunlarında 2D ya da 3D olarak görüntüleme imkanı sunan cihazlar dental görüntüleme olarak adlandırılır. Kendi içerisinde de farklı kategorilerde incelenir. Ağız veya dişteki probleme göre veya dişin konumuna göre bu çeşitlilikten yararlanılır. 

Dental Görüntüleme Cihazları Nelerdir?

Ağız içerisinde çene veya diş kökü, sinirlerinin görüntülenmesine yönelik olarak; dental tomografik cihazı ve dental röntgen cihazı sistemleri kullanılır. Bunları da kendi arasında intraoral röntgen sensörleri, panoramik röntgen cihazı, fosfor plakalı x-ray sistemleri gibi çeşitliliğe sahiptir. Çatak Diş Deposu, 

 

  • Ağız Dışı Görüntüleme
  • Ağız İçi Tarama
  • Ağız İçi Röntgen cihazları ile çok çeşitli ürün seçeneği sunar.


Ürünler ortodonti, endodonti ve diş cerrahi gibi alanlarda kullanılabilir. Yenilikçi ve modern tasarımları vardır. Geniş görüş alanı ve düşük doz teknolojileri vardır. Üstün kalite parçalara sahiptirler. Çözünürlük seçebilme imkanı da sunmaktadırlar. Konforlu sabitleme ile hastalarda duruş sabitlenebilir. Pozlamalarda ön ayar veya manuel ayar yapılabilir. Hızlı tarama gerçekleştirilir. 2D veya 3D boyutlu görüntülemeler alınır. 

Profesyonel Dental Görüntüleme Sistemleri Fiyatları

Görüntüleme cihazı sistemlerinde sektörün profesyonel markalarıyla işbirliği yapan Çatak Diş Deposu’nda bu cihazlara en uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle ulaşabilmektesiniz. Dexis, Nomad gibi markalarda farklı görüntüleme ihtiyaçlarına göre modeller bulunur. Dental görüntüleme cihazı fiyatları ve ürün listesi için sitemizden yararlanabilir, siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.

 

Görüntüleme Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş hekimliğinde görüntüleme cihazları temin ederken, sunulan hizmete göre, daha doğrusu tedavi merkezinin belirlemiş olduğu hizmetler kapsamında bir ürün tercihi yapılmalıdır. Bunlarda da son teknolojik özelliklerin tercih edilmesi önemlidir. Bu şekilde sorunların kaynağına inilerek daha detaylı görüntüleme alınır, doğru tedavi belirlenir. Geleneksel film röntgenleri yerine dijital seçeneklere yönelmeniz daha iyi olacaktır. Bu şekilde ağız içi ve dışı görüntülemelerde kısa sürede, düşük doz ile yüksek kaliteli görüntüler elde edilebilir. Aynı zamanda bunların kullanılabilirliği de önemlidir. Personelinizin bu teknolojiyi kullanabilecek kapasitede olması gerekir. Ya da bu cihazların kullanımına yönelik bir eğitim planlaması yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi Alın

İhtiyaçlarınız İle İlgili
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Projeniz / ihtiyaçlarınız ile ilgili bizimle iletişime geçin, formu doldurun size ulaşalım.