C25 IŞINLI DOLGU CİHAZI

CİHAZ HAKKINDA

Rezin materyalleri geniş dalga boyu 410-500 nm)yüksek güç(2500 mwcm2) üreterek tam polimerize olmasını sağlayan yüksek teknoloji polimerizasyon cihazı.

ÖZELLİKLERİ

  • 1 saniyede odaklı ışın atımı
  • 360′ döner başlık kullanımı
  • 10mm’ye kadar etkili alan
  • Işın yayılmasında maksimum yoğunluk 2500 mW/cm2
  • 30′ ileri geri eğilme kabiliyeti

Işınlı Dolgu Cihazları

Diş problemlerinde en fazla yapılan işlemlerden biri de dolgudur. Dişlerin kaybedilmemesi adına ya da kimi zaman dişleri kanal tedavisine hazırlama sürecinde diş dolgusu işlemi uygulanır. Bu işlem içerisinde kullanılan materyaller dişlerin en steril şekilde kalmasını ve kişilerin de yeme-içme gibi rutinlerini normal bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olur. Dişin içerisinde yerleştirilen dolgu malzemeleri, diş yüksekliğine göre ayarlanır ve burada kalması için de ışınlı dolgu cihazları ile işlem tamamlanır. 

Işınlı Dolgu Cihazı Nedir?

Dolgu işlemlerinde diş hekimleri tarafından kompozit dolgu, daha sıklıkla tercih edilir. Bu işlem aynı zamanda ışınlı dolgu veya lazer dolgu olarak da bilinir. Çürüyen dişleri kurtarmak için, kırılan dişleri eski ebatlarına getirmek için kullanılır. Ön dişlere ya da arka dişlerde de bu anlamda tercih edilebilmektedir. 

 

Kompozit dolguda renk belirlenmesi ile birlikte işlem süreci başlar. Tedavi edilecek diş çürükten ve yumuşamış olan diş yapısından arındırılır. Bölge sterilize edilir. Hazırlanmış olan dolgular dişe uygulanır. Gereken şeklin verilmesi için dolgu tıraşlanabilir. Ara ara olmak üzere ve en sonda ise dolgunun kalıcılığı sağlanır. Bunun için de ışınlı dolgu cihazı kullanılır.

 

Dolgunun kalıcılığı için kullanılan ışınlı dolgu cihazı nedir, nasıl kullanılır? Bu cihaz diş hekimlerinin işini oldukça kolaylaştırır. Kullanımı da oldukça basittir. Dolgular, cihaz yardımıyla sertleştirilerek dişler içerisinde yerleştirmesi yapılır. Bu 2mm’yi geçmeyecek şekilde diş kalıbına uygulanır. Sağladığı ışın sayesinde sadece dolguları sertleştirmez. Diş etleri veya diş köklerini de temizler. 

Işınlı Dolgu Cihazı Özellikleri

Işınlı dolgu cihazlarında genelde her biri aynı işlemi yapsa da belirli noktalarda birbirlerinden ayrılabilirler. Dolgu ışın cihazı ne işe yarar kısmında dolguların sertleştirilmesi veya dişin temizlenmesi belirtilmişti. Ancak temelde bu işlemi yapsa da cihazlarda arasında işlevsel farklılıklar olabilir. Dalga boyu aralıkları her cihazda farklıdır. İşleme göre tercih edilir. Birçoğunda 360 derece dönebilen ışın cihazı ucu vardır. Porselen lamine, siman, ortodontik polimerizasyon işlemlerinde de kullanılabilirler. Li-on batarya ile çalışırlar. Şarj edilebilir ve kablosuz olarak kullanılır. Bu özelliğiyle genel olarak 10 saate kadar işlem yapılabilir. Işık açıları azaltılabilir seçenekleri vardır.

Işınlı Dolgu Cihazı Fiyatları ve Modelleri

Diş tedavilerinde klinik cihazlarda arasında ışınlı dolgu cihazlarını birbirinden farklı marka ve özelliklerle bulabilirsiniz. İşlemlerinizi başarıya götürebilecek bir güce sahip olan bu cihazları en profesyonel özellikleri Çatak Diş Deposu’ndan temin edebilirsiniz. 10 mm’ye kadar etkili kullanım alanına sahip cihazda 1 saniye içerisinde odaklı ışın atımı yapılabilir. Kompozit dolgularda belirlenen işlem boylarına göre ayarlanmış led ışık verir, sertleşmesini sağlar. Betterway Işınlı dolgu cihazı ve diğer klinik cihazları sitemizden inceleyin. En uygun ışınlı dolgu cihazı fiyatları ile alışverişinize de hemen başlayabilirsiniz. 

 

Detaylı Bilgi Alın

İhtiyaçlarınız İle İlgili
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Projeniz / ihtiyaçlarınız ile ilgili bizimle iletişime geçin, formu doldurun size ulaşalım.