Ağız İçi Tarayıcılar

Son teknoloji ağız içi tarayıcı cihazları

Ağız İçi Tarayıcılar

Estetik ve cerrahi diş işlemlerinde ölçü almak, işlemlerin başarılı sonuç vermesi için önemli bir süreçtir. Bunun doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için daha önceleri geleneksel yöntemlerle ölçü alınıyordu. Ancak bu beraberinde hata payını da getirebilmekteydi. Gelişen teknoloji ile birlikte imkanlar da daha kolaylaştı. Artık 3d tarama cihazı sayesinde ağız içerisinde istenen bölgelerin ölçüsü kolaylıkla alınabiliyor. Hem hasta hem de diş hekimi bakımından kolaylık sağlayan ağız içi tarayıcılar, sorunsuz ve başarılı bir tarama deneyimi gerçekleştirir.

Ağız İçi Tarayıcı Nedir?

Özellikle protez diş tedavilerinde ağız içerisinde ölçü alma ihtiyacı vardır. Bunlar doğrultusunda protez diş üretimi yapılır. Eksik ya da fazla bir ölçüden dolayı işlem gerçekleştirilemez. Geleneksel yöntemlerle yapılan tarama, ölçü alma, hastalar için göz korkutucu bir işlemdi. Günümüzde ise ağız içi tarayıcı cihazlarıyla bu daha konforlu ve güvenli yapılıyor. Ağız içi tarayıcı nedir sorusunu da bu anlamda en genel tanımıyla, protetik ve ortodontik tedavilerde ağız yapısında kusursuz bir şekilde ölçü alabilmek için kullanılan cihaz olarak yanıtlayabiliriz.

Ağız İçi Tarayıcı Çeşitleri

Ağız içerisinde ölçü alabilmek amacıyla kullanılan bu cihazlarda çeşitlilik, cihazların sahip olduğu özellikler dahilinde değerlendirilebilir. Temelde her biri ergonomik ve şarj edilebilirdir. Elde tutuşu kolay olan cihazlar hemen hemen 1-2 dakika içerisinde ağız içerisinde istenen bölgenin görüntülemesini dijital ortama aktarır. Dişlerin durumu 3 boyutlu olarak gösterilir. Bunlarla beraber de diş hekimi en doğru diş ölçüsünü belirler. Protetik tedavilerde, doğru bir ölçüm ile birlikte hastalar en kısa sürede protez dişlere kavuşmuş olabiliyor. 

 

  • Hafif ve kablosuz olarak konforlu kullanımları vardır.
  • Derin ve geniş bir görüntüleme imkanı sunarlar.
  • Çok farklı diş problemlerinin tespiti için kullanılabilir.
  • Dokunmatik ekran özelliği sayesinde de işlemler hızlı geçişler sağlar.

Ağız İçi Tarayıcılar Ne İşe Yarar?

Genel olarak ağız içi tarama cihazı ile dişlerin veya bir bölgenin ölçüsünü alabilmek yapılabilir. Bunlara da farklı problemlerde ihtiyaç duyulabilir. Protez üretimi, lamina, köprü, laminat gibi işlemlerde, ortodontik tedavilerde şeffaf plaklar için bu cihazlardan yararlanılır. Örnek vermek gerekirse lamina işlemi uygulanacak bir durum varsa, bölge anestezik maddeler ile uyuşturulur. İşleme uygun hale gelen bölgede ölçü alabilmek için bu cihazların yardımıyla işlem yapılır. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilir ve belirlenen ölçülerdeki diş elde edilerek tekrardan kliniğe ulaştırılır. Ağız İçi Tarayıcı Fiyatları

 

Kliniklerin ve laboratuvarların diş deposu olarak hizmetini sürdüren Çatak Diş Deposu’nda son teknoloji ağız içi tarayıcı cihazları vardır. Dexis markasının IS 3600, IS 3700, 3800 modelleri ile kliniklerinizde ölçü ve tarama yapma gibi ihtiyaçlarınızı profesyonelce gerçekleştirebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızı en uygun ağız içi tarayıcı fiyatları ile güvenli ödeme seçenekleriyle karşılayabilmek için alışverişinize hemen başlayın.

İhtiyaçlarınız İle İlgili
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Projeniz / ihtiyaçlarınız ile ilgili bizimle iletişime geçin, formu doldurun size ulaşalım.